Meditsiinikoolis pandi toime hulgaliselt seaduserikkumisi

13. november 2001, 08:12

Tallinna Meditsiinikooli direktor Raimond Lihtmaa on oma loenguis käsitlenud ebasündsaid teemasid, rikkunud kõlblusnorme ning teinud muid seaduserikkumisi, tuvastas haridusministeeriumi teenistuslik järelevalve, kirjutab Eesti Päevaleht Online.

Revisjoni ajendiks said septembris Eesti Päevalehes ilmunud intervjuud, milles endised ja praegused õpilased süüdistasid koolijuhti seksuaalses ahistamises.

Lisaks sellele avastas järelvalve talitus hulgaliselt seadusrikkumisi töölepingute sõlmimisel ning kooli varade kasutamisel.

Lihtmaa sõlmis iseendaga tööettevõtulepinguid või volitas selleks asedirektorit Ülle Ernitsat, mis on korruptsioonivastase seaduse rikkumine.

Asedirektor Ernitsaga on kool sõlminud 1998. aastal tööettevõtulepingu 50 000 krooni ulatuses kriisiabiõe ja taastusraviõe õppekava koostamise eest, kuigi õppekava koostamine peaks olema kollektiivne töö ja selle koordineerimine asedirektori tööülesanne. Need õppekavad on haridusministeeriumis registreerimata.

Kooli juhtkond on sõlminud oma juristiga lisaks töölepingule täiendavaid tööettevõtulepinguid, sealhulgas 40 000 krooni ulatuses eraõigusliku juriidilise isiku asutamisdokumentide koostamiseks, mis ei ole riigikooli kulu. Samuti on kool sõlminud oma juristiga tööettevõtulepingu 20 500 krooni ulatuses dokumentide koostamiseks, mis peaks olema juristi töökohustus.

Järelevalvetalitus tuvastas ka, et Norra haiglatele õdede koolitamise projekti rahastanud Finn Radmann maksis kooli kassasse tänavu sularahas 325 000 krooni, mis ületab rahapesu tõkestamise seadusega sätestatava määra.

Otsuse Lihtmaa jätkamise suhtes direktorina teeb haridusminister Tõnis Lukas järgmisel nädalal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing