Eesti Telefon müüb 19,5 mln eest peahoone

Inno Tähismaa 14. november 2001, 16:20

Eesti Telefon müüb veel käesoleval aastal Kreutzwaldi tänaval asuva peahoone. Lisaks peahoonele läheb müüki ka kõrvalolev endine analoogjaama hoone.

Hoonetes on kokku pinda üle 4000 ruutmeetri. Kinnistute suurus on kokku 2388 ruutmeetrit. Kahe kinnistu enampakkumise alghinnaks on 19,5 miljonit krooni. Kinnistute müügi korraldustega tegeleb AS Ober-Hausi Kinnisvara.

Sellel aastal paneb Eesti Telefon Kinnisvaraekspert ja Ober-Hausi Kinnisvara vahendusel müüki 17 endist büroo- ja tehnoloogilist hoonet. Nimetatud kinnisvaraettevõtted valiti välja juulis Eesti Telefoni korraldatud konkursil. Müüki pandavate hoonete üldpindala on kokku ligikaudu 21500 m2. Enamasti on müüdavate hoonete näol tegu endiste telefonijaamade hoonetega, mida peale telefonijaamade digitaliseerimist enam ei vajata. Eesti Telefon loodab mittevajalikest hoonetest vabanemisega saavutada kokkuhoidu ekspluatatsioonikulude vähenemise arvelt ca 5 miljonit krooni aastas.

Müümise eesmärgiks on Eesti Telefoni tegevuse efektiivistamine, et ettevõte saaks keskenduda senisest veelgi enam oma põhitegevusele ja vabaneda kõrvaltegevustest. Samal eesmärgil on Eesti Telefonist tütarettevõttesse Connecto välja viidud telekommunikatsioonivõrkude ehitus ja hooldus ning tütarettevõttele Hallo üle antud eraklientide teenindamine ja seadmete müük.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing