Viina öömüüki ähvardab Lääne-Virumaal keeld

14. november 2001, 08:15

Lääne-Viru ühisomavalitsuses on valmimas eelnõu, mis soovitab kõikidel maakonna linnadel ning valdadel keelata öise viinamüügi poodides ja bensiinijaamades, kirjutab Virumaa Teataja.

Ühisomavalitsuse juhataja Urmas Tamm pakub esimeseks tärminiks, mil viinamüügi keeld võiks jõustuda, uue aasta 1. jaanuari.

Et ühisomavalitsus ei saa välja anda seadusi, on maakonna omavalitsusjuhte koondava ühenduse ettepanek vaid soovituslik. Juba praegu on teada, et Rakvere linn ja Laekvere vald ei kavatse oma territooriumil öist viinamüüki keelata.

Lääne-Virumaal on praegu öine viinamüük keelatud Kadrina ja Vihula vallas. Väike-Maarja vald ja Tapa linn otsustasid samale teele minna alates 1. jaa-nuarist, seda sõltumata tervet maakonda puudutavast otsusest.

Öise viinamüügi keelamise pooldajad põhjendavad oma seisukohti väidetega, et nõndamoodi kahaneb kuritegevus ning purjus inimeste tuigerdamine ööpäev läbi avatud poodide juures.

?Probleeme polnud mitte ostmise kui niisugusega, vaid öise viina järel käimisega,? rääkis Vihula vallavanem Tõnu Ammussaar. ?Algasid autodega kihutamised, avariid, õnnetused.?

Rakvere linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami suhtus viinamüügi keelamisse skeptiliselt. ?Minule jääb see ettepanek pisut ebaselgeks, sellel on kampaania maik juures,? ütles ta. ?Kes tahab öösel viina juua, saab selle igalt poolt kätte. Keelamine turvalisust küll ei tõsta.?

Juhkami arvates on turvalisuse tõstmiseks hoopis teisi vahendeid. ?Ma julgen Võsul suvitajana väita, et sealne turvalisus suureneks tunduvalt, kui nad algatuseks tänavavalgustuse põlema paneksid,? lausus ta.

Sama meelt oli Laekvere vallavanem Aarne Laas. ?Meie pole omas vallas probleeme täheldanud,? kinnitas ta. ?Tänu alkoholile on lahti ööpood ja tänu sellele on ka muud kaubad kättesaadavad. Kui viinamüügi ära keelame, suureneb salaviina osa. Müügipunktid tekivad vastavalt nõudlusele.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing