Merko näeb tuleval aastal käibe kasvu

Inno Tähismaa 14. november 2001, 16:06

Eesti juhtiva ehitusfirma AS Merko Ehitus finantsjuht Ülo Metsaots näeb tuleval aasta käibe kasvu vaatamata tagasiminekule sel aastal.

Intervjuu AS Merko Ehitus juhatuse liikme ja finantsjuhi Ülo Metsaotsaga.

Milline aasta tuleb Merkole järgnev, kas sama, suurema või väiksema käibega?
See sõltub rohkem meist endist ja vähem Eesti turu kasvust. 2002. aastal on kavas käivet suurendada, see sõltub omakorda sellest, kuidas kasvab käive Lätis ja Leedus.

Miks on Eestis raskem kasvada?
Siin on rohkem välja kujunenud jaotus. Konkurents on tihedam. Lätis ja Leedus on võimalik leida projekte, kuna seal on meil võrreldes konkurentidega rohkem kogemusi ja oleme suutelised saavutama paremaid tulemusi.

Miks on Merko käive Eestis kukkunud tänavu võrreldes möödunud aasta sama ajaga 9 kuuga 8%
Eelmisel aastal oli suur kasv, tänavusel aastal pole selliseid suuri ehitisi nagu SAS Radissoni hotell või multipleks kino. Tuleb leida uusi leppeid, ühed on lõppenud, teised algavad. Möödunud aasta kolmandas kvartalis oli suur käive. Sel aastal ei õnnestunud seda korrata.
Möödunud aasta suure kasvuga tuli käive kokku 1,42 miljardit krooni. Sel aastal on pigem eesmärk selle lähedale jõuda. Kui palju täpselt kokku tuleb, selgub aasta lõpuks.

Kui kaua jätkub käibe langus Eestis?
Palju sõltub siin meist endist. Praegu toimuvad struktuurilised muutused. Teatud segmentides nagu kaubanduskeskused on projektid lõppemas ja teistes on kasv suurem. Pigem paigutume ümber elamuehitusse. Näeme elamispinna ehituses kasvavat osatähtsust.

Kui suurt käibe kasvu prognoosite järgmiseks aastaks AS Merko Ehitusele?
Ma ei saa seda täpselt öelda, kuna oleme börsiettevõte. Püüame ja lodame kasvada, esmajoones Lätis ja Leedus. Negatiivseks ei tohiks kasv minna, kahanema ei tohiks hakata.

Kas Ühispanga prognoositud tänavune puhaskasum 68,9 mln ja tuleva aasta kasum 61,2 mln on reaalne?
Samuti ei saa seda öelda. Tänavuse aasta kohta tundub küll nii. Tuleva aasta kohta ei julgeks midagi väita. Võib olla nii, et ei tule nii kõrge tulemus kui 2001. aastal.

Kuidas kavatseb Merko langeval turul häid tulemusi säilitada?
Püüame iga projekti omaette vaadata, saavutada sellega maksimaalset tulemust. Püüame hoida kokku kulusid, mida saab kokku hoida. Näiteks projekti juhtimise kulusid. Materjali pealt ei saa kokku hoida, kuna siin on teatud nõudmised. Efektiivsemaks saab muuta protsessi organiseerimist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing