Baarid tõstavad sigaretipaki hinda keelatud teenustasuga

14. november 2001, 08:41

Mitmed söögi- ja lõbustuskohad jätavad riigi ilma aktsiisimaksust, sest küsivad sigaretipaki eest tunduvalt kõrgemat hinda, kui on kirjas maksumärgil, nimetades ebaseaduslikku juurdehindlust paki avamise või tikutopsi tasuks, kirjutab Postimees.

Tallinna kesklinna söögikohast Karja Kelder sigarette ostnud külastajat tabas ebameeldiv üllatus, sest talle esitatud arvele oli maksumärgi järgi 21 krooni maksva Marlboro paki hinnaks märgitud 30 krooni. Seda vaatamata asjaolule, et seaduse järgi ei tohi sigarettide eest küsida kõrgemat hinda, kui on kirjas suitsupakile kleebitud maksumärgil.

?30 krooni on komplekti hind,? selgitas baari juhataja Irene Pajumaa. Tema sõnul tähendab komplekt seda, et pakk Marlborot maksab küll 21 krooni, kui sigarettidega käib kaasas kohustuslik tikutops, mille hind on 9 krooni. ?Üheski seaduses pole kirjas, kui palju peab maksma tops tikke,? nentis Pajumaa.

Tarbijakaitseamet on Karja Keldri omanikud seaduserikkumise eest kohtusse kaevanud. ?Kui me ei saavuta võitu, siis vähemalt saame teada augud seaduse ja teeme parandusettepaneku,? ütles ameti jurist Urmas Ehasoo. ?Tarbijal on õigus osta sigarette sellise hinnaga, nagu maksumärk ette näeb.?

Rahandusministeeriumi teatel võivad toitlustusfirmad müüa sigarette kallimalt, kui tahavad, kui nad tellivad suitsude sissetoojalt soovitud müügihinnaga maksumärgid ja maksavad vastavalt sellele ka aktsiisimaksu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing