Taageperast võib saada Res Publica erakonna juht

Inno Tähismaa 14. november 2001, 16:29

Res Publica baasil loodava uue erakonna asutamiskoosolekul 8. detsembril Saku Suurhallis pakutakse erakonna juhikandidaadiks tõenäoliselt Rein Taagepera, kirjutab EPL Online.

?Mis me siin salatseme, Rein Taagepera on tõenäoline kandidaat erakonna juhi kohale,? ütles Res Publica pressiesindaja Urmas Reitelmann.

Ajakirjanduses mainitud ühenduse asju ajavad inimesed ei pruugi Reitelmanni sõnul parteis juhtivatele kohtadele saada. ?BackofficeŽi inimesed vaevalt et parteiorganitesse saavad, kuigi ma ei või kõigi eest pead anda. Aparaati juhtivad inimesed ei pea olema tähtsaimad tegelased, need valitakse ikkagi kohapeal,? sõnas Reitelmann.

Uue partei nimi ei pruugi praeguse mittetulundusühingu nimega kattuda. Res Publicaks nimetas ühenduse 1989.aastal Ott Sandrak. ?Arvame, et see nimi püsima ei jää, kuid seda otsustavad liikmed. See on ikkagi ladinakeelne nimi,? sõnas Reitelmann.

Pressiesindaja nõustus avalikustama mõned siseringis väljapakutud nimevariandid. Asutamiskoosolekul võivad kõlada nimed nagu ?Hea Eesti Erakond? või ?Ühendus Vabariigi Eest?.

Algselt Eesti Näituste Paviljoni ?tuhat isiksust? kokku tuua lubanud ühendus on nüüd asutamiskoosoleku toimumiskohaks määranud Saku Suurhalli. ?See koht tundus sobivam. Samas saime ka lihtsalt väga hea pakkumise,? ütles Reitelmann, rääkimata pakkumise tagamaadest.

Pärast asutamiskoosolekut avalikustab partei ka oma rahastajad. Siiani on nimetatud vaid Olari Taali ja ?anonüümseid ärimehi?.

Üldkogu lõpeb seltskondliku vastuvõtu ja kontserdiga, mille esinejad on veel lahtised. ?See saab olema tempokas ja meeleolukas, et inimesed saaks laupäeva õhtu lustakalt lõpetada,? kommenteeris Reitelmann. ?Et lahe oleks!? lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing