Ametiühingud taotlevad järgmisel aastal vähemalt 10%-list palgatõusu

15. november 2001, 15:19

Eesti Ametiühingute Keskliit (EAKL) pöördus Eesti Tööandjate Keskliidu poole kirjaga, kus ta teeb ettepaneku alustada läbirääkimisi üleriigilise palgaleppe sõlmimiseks Eesti Ametiühingute Keskliidu ning Eesti Tööandjate Keskliidu vahel.

Oma ettepaneku tegemisel lähtus EAKL volikogu otsusest teha tööandjatele ettepanek alustada läbirääkimisi üleriigilise palgaleppe sõlmimiseks 2002. a. EAKL teeb ettepaneku tõsta kõigi Eesti töötajate kehtivat palka (tariife) alates 1. jaanuarist 2002.a. vähemalt 10%.

EAKL on seisukohal, et ülalnimetatud palgaleppe tekstis peab sisalduma säte kokkulepitavate palgatingimuste laiendamise kohta kooskõlas Kollektiivlepingu seadusega. EAKL toetab sellega oma liikmeid kollektiivläbirääkimistel palgaleppe osas, kuna suurel osal EAKLi liikmetest on olnud palgad muutumatud viimased kolm aastat.

EAKL ei välista sotsiaalmaksuga seonduvate küsimuste käsitlemist palgaläbirääkimiste käigus, hoolimata asjaolust, et EAKL ei ole saanud tööandjatelt asjakohaseid argumente ega ka ettepanekut ning teab ideest vaid meedias avaldatu põhjal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing