Ida-Virumaa töötud pakivad saartel kalu

15. november 2001, 07:59

Ida-Virumaal tööpuuduses vaevlevad inimesed leiavad kümnete kaupa tööd Eesti saartel paiknevates kalatööstustes, mis valmistab maakondadele meelehärmi, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Nad ööbivad kohapeal, kohati poolteist kuud järjest,? sõnas kalanduses tegutsev Saaremaa ärimees Veljo Kuivjõgi. ?Ilmselt jõuludeks lähevad nüüd koju.?

Kuivjõgi sõnul saab Muhu kalatööstuses tööd umbes 40 Ida-Virumaalt pärit vene rahvusest naist. Kokku on hinnanguliselt saarte kalatööstuses hõivatud sadakond idavirumaalast.

Hiiu Kaluri tütarfirma Dagotari juht Üllar Pöial rääkis, et kahe saare peale kokku on Hiiu Kaluri süsteemis tööl kokku poolsada Ida-Virumaa inimest.

Kuivjõe hinnangul töötatakse Muhu kalatööstuses päevas poolteist vahetust korraga, et teenida 5000 krooni kuus.

Kindlasti ei ole tegemist orjatööga, kinnitas Pöial. ?Kõigiga on tehtud töölepingud ja kes leiab võimaluse rohkem töötada, see nii talitab. Summeeritud töö-aja arvel saab ta aga rohkem puhkust või pikemaid nädalavahetusi.? Tema sõnul on töötajate palk keskmiselt 3800 krooni kuus. ?See piir on erinev, osadel võib teenistus küündida 8000 kroonini kuus,? rääkis Pöial.

Ida-Virumaa tööhõiveameti direktor Maie Metsalu ütles, et kümned inimesed liiguvad näiteks Kiviõlist ja Sillamäelt saartel paiknevatesse kalatööstustesse tööle, kuna nad on juba varem piirkonna kalatööstuses olnud. ?Nad on lihtsalt tööst siin ühel või teisel põhjusel ilma jäänud ja tagasiteed enam pole, samuti pole siin naistele tööpakkumisi,? kurtis Metsalu. Tema sõnul võib enamus saartele püüdlejaist olla registreerimata töötud, kelle kohta puuduvad igasugused andmed.

?Oleks hea meel kui saare tööandjad võtaksid tööle oma maakonna inimesi,? ütles Saaremaa tööhõiveameti direktor Kaie Lepp. ?Aga kui kalatööstused mujalt töötajaid toovad, siis ei saa sinna midagi parata.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing