Libeduse- ja lume tõrje toimub Tallinnas ööpäevaringselt

15. november 2001, 12:20

Novembris alanud talvisel puhastusperioodil peavad linnapuhastusfirmad olema libeduse ja lume tõrjeks valmis ööpäevaringselt. Erilist tähelepanu pööratakse talveperioodil libeduse ennetamisele ja tõusude puhastamisele. Lumetõrjetööde teostamisel püütakse vältida hommikust ja õhtust tipptundi, et mitte liiklust takistada.

Tänavate paremaks hooldamiseks ja lumest puhastamiseks, oodatakse linlaste teateid libedatest ning koristamata piirkondadest Tallinna abitelefonil 1345.

Kommunaalameti juhataja Ain Valdmani sõnul vastutab amet põhiliselt nende tänavate puhastamise eest, mida mööda liigub ka ühistransport. Ülejäänud tänavate puhastuse eest peavad hoolt kandma linnaosavalitsused. 'Tallinnas on ligi 8,5 miljonit ruutmeetrit linnatänavaid, millest kommunaalameti poolsete puhastuslepingutega on kaetud 3,86 miljonit ruutmeetrit ehk45,4 protsenti,' ütles Valdman Raepressile.

Tallinna abilinnapea Valentin Strukov rõhutas, et kõnniteedel on kohustatud tegema libedusetõrjet ning koristama sealt lume ja jää teega külgneva territooriumi omanik või kasutaja. 'Linnaosade ning kommunaalameti esindajad teevad pidevalt kontrollreide, veendumaks kuidas kinnistute valdajad täidavad oma kohustusi. Juhul, kui mõni inimene saab libedal kõnniteel kannatada, lasub vastutus just teega külgneva kinnistu omanikul,' ütles Strukov.

Kuna teeolud on muutunud selgelt talviseks, soovitab kommunaalamet autojuhtidel juba praegu vahetada suvekummid talvekummide vastu ning kohandada oma sõidumaneere talvise libedusega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing