Pensionärid nõuavad 1000 krooni juurde

15. november 2001, 08:39

Pensionäride liit, pensionäride ühendus ja Rahvaliit nõuavad valitsuselt inimvaenuliku pensionipoliitika lõpetamist ning keskmise pensioni tõstmist järgmisel aastal 1000 krooni võrra kuus. Oma nõudmistele tähelepanu pööramiseks korraldavad pensionärid Toompeal 20. novembril meeleavalduse, kirjutab Postimees.

Pensionärid nõuavad keskmise pensioni sidumist keskmise palgaga. Tuleval aastal peaks keskmine pension moodustama keskmisest palgast 45 protsenti ning kaugemas tulevikus 50 protsenti. Arvestades viimaseid palga ja pensioni numbreid, peaks keskmine pension ulatuma 2595 kroonini, mis on ligi tuhat krooni praegusest keskmisest pensionist kõrgem.

Oma valikus pöördumises märgivad pensionärid, et keskmise pensioni ja netopalga suhe on viimastel aastatel pidevalt langenud ning tulevased eluasemekulude hinnatõusud söövad arvestatava augu pensionäri rahakotti. Lisaks pensionide hüppelisele kasvule nõuavad pensionärid ka toimetulekutoetuste tõstmist 1000 kroonini kuus.

?Arvan, et Eesti riik on piisavalt rikas ja areneb jõudsalt selleks, et pensionäridele vanaduspõlves inimväärset elu kindlustada. Puudub vaid poliitiline tahe,? rääkis Eesti Pensionäride Ühenduse esimees Sven Pärn.

Tema hinnangul tuleks juba ainuüksi Euroopa Liidu miinimumnõudest lähtuvalt tõsta pensione 200 krooni võrra kuus, saavutamaks 40protsendiline tase keskmisest palgast. Viimastel andmetel Eesti siiski täidab Euroopa sotsiaalharta miinimumnõuded.

Pärna sõnul tuleks pensionikassast pensioni saajate hulgast eemaldada ennetähtaegselt vanaduspensionile jääjad ning rahvapensioni saajad. Samuti ei tohiks pensionikindlustuse arvel maksta mingeid teise pensionisambaga seotud kulutusi, lisas Pärn.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing