Rahvaliit tõstaks pensione offshore-raha maksustades

16. november 2001, 09:55

Pensionäride Ühenduse ja Eesti Pensionäride Liidu järgmiseks aastaks nõutav 2091kroonine keskmine pension nõuab riigilt 1,2 miljardi kroonist lisakulu, mis võiks Rahvaliidu hinnanguil tulla Eestist välja viidava kapitali ja offshore-firmadega tehtud tehingute maksustamisest, kirjutab Postimees.

Rahvaliidu liikme Janno Reiljani sõnul seondub netopalga tasemest tulenev pensionideks kuluv summa sarnaselt kaitsekulutustega riigi sisemajanduse koguproduktiga (SKP) ning katma ei peaks pensionikulusid ainult sotsiaalmaksust, vaid riigieelarvest üldiselt.

?Leian, et sotsiaalmaksu igal juhul tõsta ei tohiks, sest tööjõud on Eestis võrreldes muude tootmisressurssidega niigi kõrgelt maksustatud,? märkis Reiljan.

Reiljani sõnul võiks pensionitõusuks vajaliku puudujäägi katta Eestist välja viidava kapitali maksustamise ning samuti offshore-firmadega tehtud tehingute maksustamisega, mis võiksid riigile anda aastas kaks miljardit krooni lisatulu.

?Eestist välja viidav kapital või ka meie investeeringud välisriiki tuleks maksustada 26protsendilise maksuga ja offshore-firmadega tehtavad tehingud peaksid minema 20protsendilise maksu alla,? sõnas Reiljan. ?Ka teised riigid toimivad samamoodi, vaid meie riik maksustab neid, kellelt midagi võtta ei ole, ning jätab maksustamata rikkad.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing