Moulinexi töölised: direktoritel on südame asemel börsiindeks

16. november 2001, 13:35

Moulinexi streikivas Cormelles-le-Royale (Normandia) tehases teravnes olukord pärast seda, kui valitsuse esindajad ei ilmunud läbirääkimistele. 'Me pole terroristid. Kui kedagi nii nimetada, siis meie direktoreid, kellel on südame asemel börsiindeks', ütles üks tehase ametiühinguliider Wall Street Journali vahendusel.

Moulinexi Cormelles"i tehase töölised said vallandamisest teada 11.septembril. Paari nädala pärast haarasid nad tehase oma kätte ja ajasid välja juhtkonna eesotsas direktoriga. Sellest ajast saadik tulevad umbes 150 töölist 1000st iga päev tööle, nõudes lisaks 3 kuu töötasule veel 12 200 eurot (190 000 krooni) pluss puhkusetoetus 6100-10700 eurot. Tehast ähvardatakse õhku lasta, kui nõudmisi ei rahuldata.

Prantsusmaal on töölised pidevalt avaldanud protesti väga erineval moel. On võetud direktoreid pantvangiks nagu juhtumil panga Credit Foncier de France või alumiiniumikompanii Pechiney puhul ning uputatud linnatänavaid õllejõgedega nagu tegid Strasbourgi õlletehase töölised. Eelmise aasta juulis lasksid tekstiilikompanii Cellatex töölised vallandamisteate saades Meuse jõkke väävelhapet ja ähvardasid õhku lasta vabriku keemiliste ainete lao.
Cormelles"i tehase ees on praegu silt: 'Raha või PLAHVATUS'. Esmaspäeval põletasid mässajad juba maha tehase juurdeehituse, et näidata oma kavatsuste tõsisust.

<#Vedomosti=http://www.vedomosti.ru/stories/2001/11/16-44-02.html>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing