Voog peab Paltsu plaanitud hiigellaenu ebareaalseks

16. november 2001, 16:05

Tallinna Linnavolikogu esimees Rein Voog leiab, et Tallinna linna 2002. aasta eelarves planeeritud tegevuskulud on ülemäära paisunud ja ületavad regulaarseid tulusid, vahendas volikogu pressiesindaja Anneli Berends.

Möödunud esmaspäeval esitas linnavalitus volikogule eelarve, mille mahuks on 5,2 miljardit krooni ja laenu plaanitakse võtta 1,47 miljardit.

Tutvumaks esitatud eelarve taotlustega kohtus Rein Voog sel nädalal abilinnapeade Liisa Pakosta, Valentin Strukovi, Toivo Ninnase, Anders Tsahkna, Heiki Kivimaa ja linnapea Tõnis Paltsuga.

2002. aasta eelarve menetlemisel muutub võtmeküsimuseks linnale võetava laenu suurus ning tegevuskulude kasvamine suuremaks kui regulaarsed tulud.

Volikogu esimees ei toeta investeeringute tegemist ainult laenu arvelt. 'Ideid ja sealjuures ilusaid ideid võib ju palju olla, aga me peame arvestama reaalsete finantsvõimalustega ja ka sellega, et linna areng peab olema dünaamiline ning tulevikku suunatud. Ei saa tuleviku arenguvõimalusi kärpida või ära lõigata ühe aasta laenuga,' tõdes Rein Voog.

Voog palus kõikidel linnavalitsuse liikmetel leida võimalus kulude kärpimiseks, et tagada suuremahulise investeeringute kava täitmine.

Linnapea Tõnis Palts esitab eelarve kulude kokkuhoiukava koalitsioonile.

Järgmise aasta eelarve peaks lähtuma efektiivsusest ehk üritada teha rohkem väiksemate kuludega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing