Arnold Rüütli seisukohad toetasid Euroopa Liidu reitingut

19. november 2001, 08:51

Oktoobri lõpul pooldas Eesti liitumist Euroopa Liiduga 52% valimisealistest kodanikest septembri 48% vastu, toetuse kasvu seostab uuringufirma Emor president Arnold Rüütli tegevusega, kirjutab Postimees.

Emori analüütiku Aivar Voogi kinnitusel on selgelt näha, et vajuva toetusega peaminister Mart Laari asemel on esile kerkinud keegi teine, kelle hääl on Euroopa Liiduga ühinemise vajalikkuse argumenteerimisel valitsusjuhi omast oluliselt mõjukam.

?Suure tõenäosusega on selleks Arnold Rüütel, kelle mõju on väga tugev vanemaealise ja vähem jõukama elanikkonna hulgas,? märkis Voog. ?See elanikkonnakiht on olnud baasiks euroskeptitsismile.?

Rüütel on riigipeana teinud korduvalt avaldusi, mis toetavad Eesti kõigi viimaste valitsuste ametlikku kurssi Euroopa Liiduga ühinemisele.

Euroopa Liiduga ühinemist toetab ka Eesti eelmine riigipea Lennart Meri, kuid analüütik Voogi hinnangul on Meri autoriteediks pigem haritumale ja nooremale elanikkonnale. Alla 35aastased noored on olnud Euroopa liiduga ühinemise kindlam ja stabiilsem toetajaskond.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing