Tallinn ootab teedeehituseks abi euroliidult

19. november 2001, 08:19

Tallinna linna tänavate ehitamiseks sadamast kuni linnapiirini Narva ja Pärnu maanteel on Euroopa Liidu fondist küsitud miljard krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Rahandusministeeriumi välisfinantseerimise osakonna juhataja Ivar Siku sõnul taotletakse 73 miljonit eurot ehk miljardit krooni Tallinna tänavate kui VIA Baltica pikenduseks.

?VIA Balticaga seoses on meil kokkulepe, et raha antakse põhitrasside ehituseks, ja nüüd sõltub, kas meil õnnestub tõestada, et Tallinna tänavad, mis sadamast linnapiirini viivad, on osa VIA Balticast,? ütles Sikk.

Euroopa Liidu komisjon, mis otsustab infrastruktuure toetava fondi ISPA raha jagamist, koguneb Eesti taotlusi arutama detsembri keskel. ISPA raha moodustaks Tallinnas lähiaastateks kavandatud tee-ehituse 2,5 miljardi krooni suurusest investeeringust 40 protsenti.

Tallinna abilinnapea Toivo Ninnase sõnul on ISPA programm Tallinna jaoks veel uus võimalus. ?Selge on, et see raha enne kolme aastat siia ei jõua,? lausus Ninnas.

Säästva arengu ja planeerimise ameti juhtivspetsialisti Jüri Helila sõnul on Tallinna linnavõrgu arengukavas aastatel 2002-2006 loetletud 28 kiireloomulist objekti. ?Neist kaheksa oleks võimalik ISPA rahaga ehitada,? rääkis Helila. ?Kuus oleksid seotud Pärnu maantee suunaga ning kolm viiksid Narva maanteele.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing