21. november 2001, 00:00

Credit Suisse Group teatas lisaks kolmanda kvartali 299 miljoni ?veitsi frangi (3,2 mld krooni) suuruse kolmanda kvartali kahjumi avaldamisele, et ootab raskusi ka neljandas kvartalis, kirjutas uudisteagentuur Dow Jones.

Grupi kolmanda kvartali kahjum sisaldas endas investeeringukulusid firmades Swiss Life ja Swissair.

Credit Suisse Groupi alla kuulub maailma suuruselt 12. pank, investeerimispank Credit Suisse First Boston, ja kindlustusandja Winterthur.

Grupi juhatuse esimees Lukas Muehlemann ütles, et pank jääb neljanda kvartali väljavaate suhtes ettevaatlikuks. Tehingute mahud jäävad loodetavasti madalate tasemete juurde. 30. septembril lõppenud kvartaliga 299 miljoni ?veitsi frangi suuruse kahjumi saanud pangandusgrupp teenis veel teises kvartalis 1,3 miljardi frangi suuruse kasumi. Möödunud aasta kolmanda kvartali kasum ulatus aga 1,6 miljardi frangini. Samas teatas Credit Suisse Group juba oktoobris, et kvartalikahjum kujuneb umbes 300 miljoni frangi suuruseks.

Grupi hallatavad klientide varad kahanesid kvartaliga 11, 1,29 triljoni frangini (13,8 triljonit krooni). Põhjuseks tuuakse kehva olukorda turul ja valuutade kõikumist.

Danske Securities kergitas autodele turvalahendusi loova 51 Norma aktsiate omaniku Autolivi neljanda kvartali kasumiprognoosi ning tõstis ettevõtte aktsiale eelnevalt antud müügisoovituse ?hoia? peale. Samas näeb ta ettevõtte aktsial 2002. aastal vaid piiratud tõusu, kirjutab uudisteagentuur AFX.

Danske Securities ütles, et oktoobri loodetust kõrgemad USA automüügi näitajad ning autootjatepoolne tugev müügi ergutamine on positiivne uudis autotootjatele allhanketöid tegevatele ettevõtetele, nagu Autoliv.

IV kvartalis loodab Danske Securities Autolivilt eelnevalt prognoositud 0,92 dollari asemel 0,96 dollarit kasumit aktsia kohta. Samas jättis ta ettevõtte 2002. aasta kasumiprognoosi muutmata.

Pank ütles, et vaatamata Autolivi madalale ehk kümnesele P/E (hinna/tulu) suhtele võib USA autotootjate sooduskampaaniate lõppemisel muutuda olukord ettevõtte jaoks raskemaks ning möödub veel mitu kvartalit, enne kui ettevõte saab oma rahavood kontrolli alla.

Lühiajalised intressimäärad ei ole sugugi veel oma madalaimat taset saavutanud, vahendas uudisteagentuur AFX Valge Maja majandusnõuniku Lawrence Lindsey sõnu.

Äriliidrite ümarlauas küsiti Lindsey?lt, kas eelmisel nädalal avaldatud oktoobri tugevate jaemüüginäitajate põhjal võib arvata, et lühiajalised intressimäärad on oma madalaima taseme saavutanud.

?Ma ei näe ühtegi põhjust, miks peaks praegu ootama intressimäärade äkilist tõusu,? lausus Lindsey. ?Ma ei arva, et lühiajaliste intressimäärade langetamine läbi oleks.?

Lindsey märkis, et rekordiline 7,1 jaemüügikasv oktoobris oli julgustav, kuid see tugines tugevale automüügile.

Perekond Hartwall suurendab veelgi oma võimu Soome suurimas õlletootmise kontsernis Hartwall, ostes 311 mln Rootsi krooni eest Norra Orklalt 1,5 mln kaaluga hääleõigusega aktsiat, kirjutas Dagens Industri.

Orklat sunnib aktsiaid müüma Soome konkurentsiameti nõue, mis oli eeltingimuseks Orkla ja Carlsbergi õlletootmise liitmiseks firmasse Carlsberg Breweries.

Hartwallile kuulub lisaks ka pool valdusfirmast Baltic Breweries Holding, BBH, mis on kiiresti vallutanud suure turuosa nii Venemaal, Balti riikides kui Ukrainas. Teine pool firmast kuulub Pripps Ringnesile, mis kuulub Carlsberg Breweriesi alla, millest omakorda 40 on Orkla omanduses.

Tehingu järel kuulub Hartwalli perekonnale otse ning valdusfirma kaudu 84 häältest ning 50 kapitalist börsil noteeritud Hartwallis.

Rootsi telekomiseadmete valmistaja AB LM Ericsson ei suuda rahuldada Rootsi tarbijate nõudlust oma T68 ja T65 mobiiltelefonide suhtes, kirjutas päevaleht Dagens Nyheter.

Mobiiltelefonide jaemüüja Geab The Phonehouse võiks kolmekordistada Ericssoni nende mudelite müüki, kui ettevõtte vaid suudaks kauplust varustada, ütles ettevõtte turundusjuht Daniel Lindholm Rootsi päevalehele.

Varustusprobleemid, mis tekkisid pärast seda, kui Ericsson kolis oma kaubalao Rootsist Ungarisse, peaksid lahenema nädala jooksul, teatas Ericssoni esindaja.

Telia, Telenor ja Schibsted müüvad oma 76 osaluse portaalis Scandinavia Online Rootsi kataloogifirmale Eniro, kirjutas Svenska Dagbladet.

Eniro maksab aktsia eest 11,50 Rootsi krooni. 400 mln Rootsi kroonine tehing peaks toimuma enne aastavahetust ning suurendama Eniro osaluse 90 protsendile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 12:06
    Otsi:

    Ava täpsem otsing