Konservatiivide Klubi alustab partei loomist

20. november 2001, 10:49

Konservatiivide Klubi Juhatus teatab, et osa poliitiliselt aktiivseid klubi liikmeid on otsustanud asuda uue erakonna loomisele.

Konservatiivide Klubi loodi 1999. aastal eesmärgiga koondada paremtsentristliku ja rahvusliku maailmavaatega aktiivseid inimesi ning pakkuda teoreetilisi alternatiive ultraliberaalsele poliitilisele praktikale Eestis.

Kahe tegutsemisaasta jooksul on Klubil tekkinud süsteemne nägemus ühiskonda painavate probleemide lahendamiseks.

Viimastel presidendivalimistel seadis Konservatiivide Klubi üles sõltumatu kandidaadi. Presidendikampaania kogemus veenis Klubi liikmeid paraku selles, et ühiskonna arvestatav mõjutamine kodanikualgatuse korras ilma poliitilise struktuurita pole enam võimalik.

Otsustavaks tõukeks asuda uue erakonna loomisele kujunes ka tõdemus, et ükski olemasolevatest ega praegu loodavatest parteidest ei seisa tõsimeelselt eestlaste rahvuslike huvide eest.

Loodava erakonna üheks tähtsamaks eesmärgiks ongi seepärast rahvuslik-alalhoidlike
vaadete ja väärtuste taaselustamine Eesti poliitikas ning rahvusliku ja regionaalse ettevõtluse konkurentsivõime tõstmine.

Partei loomiseks ja ülesehituseks on kavas kokku kutsuda initsiatiivgrupp, mis alustab praeguseks välja töötatud programmiliste seisukohtade tutvustamist ning
üleriigilise võrgustiku loomist.

Konservatiivide Klubi president on selle loomisest alates olnud suursaadik Mart Helme, kellest saab ka loodava initsiatiivgrupi juht.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing