Ministrid hakkavad täna eelarvet kärpima

20. november 2001, 08:24

Valitsus üritab tänaõhtusel kabinetiistungil langetada esialgsed otsused riigieelarve kokku kuni poole miljardi kroonini ulatuvate ?mahalõigete? osas; kärped tabavad ilmselt nii kavandatavaid suurehitisi kui ka riigiasutuste ülalpidamiskulutusi, kirjutab Eesti Päevaleht.

2002. aasta eelarve tasakaalu viimiseks on koalitsioonis kaalutud mitme investeeringu, sealhulgas Tallinna Tehnikaülikooli energeetikateaduskonna hoone ehituse edasilükkamist. See 50 miljonit krooni maksev õppehoone kuulub eelarvekavas kallimate hulka. Eesti Päevalehe andmetel võib kuni mõnekümne miljoni kroonine eelarve vähenemine oodata teedeehitust.

Erinevalt rahandusminister Siim Kallasest on koalitsioonis ka neid, kes teeksid laenuga valmis need objektid, mis muidu eelarvest välja kukuksid.

Kärped ohustavad ka justiitsministeeriumi kulutusi. Sellele viitas viimase eelarvedebati ajal saadikute ja rahandusministri poole pöördunud justiitsminister Märt Rask. Rask kaitses riigikogus kohtuametnike palgatõusu ja oma IT-kulutusi, mis on ette nähtud Tartu vanglale.

?Vaevalt teie kujutate ette, et Tartu vangla antakse järgmisel aastal ekspluatatsiooni ilma valveseadmeteta. Raha on sinna väga täpselt paigutatud,? rääkis Rask eelmisel kolmapäeval.

Peaminister Mart Laari majandusnõunik Kersti Kaljulaid ei soostunud nimetama ühtegi arutuse all olevat kärpekohta, kuna midagi pole veel otsustatud. ?Läbirääkimised käivad ja objektide väljatoomine oleks vale,? rääkis Kaljulaid. ?Igast asjast loobumine on valus.?

Kaljulaidi sõnul toob 130 miljoni kroonise kokkuhoiu kõigi riigiasutuste halduskuludest kolme protsendi mahavõtmine.

?Igal ministril on vabadus saavutada see summa talle sobival moel. Ka ühtegi objekti ei võeta sunniviisiliselt ära,? lisas nõunik.

Poliitikute lubaduste kohaselt ei puuduta kärped õpetajate ja päästeametnike palgatõusu ning toetusteks kavandatud raha.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing