Tallinna Teede ASi ostuks tegi kõrgeima pakkumise Merko Ehitus

20. november 2001, 13:29

Tallinna Teede ASi aktsiate ostuks laekus tähtajaks hoolimata suurest erastamishuviliste ringist neli pakkumist, kõrgeima pakkumise tegi Merko Ehitus.

Tallinna kontsernipoliitika teenistuse direktori Charlie Viikbergi sõnul laekus täna keskpäevaks komisjonile neli pakkumist, millest üks ei kvalifitseerunud.

42 miljoni kroonise alghinnaga müüki pandus Tallinna Teede ASi aktsiate eest pakkus Talter 42,25 miljonit, TREF 42,1 miljonit ning Merko Ehitus 42,6 miljonit krooni. EMV Skanska 42,1 miljoni kroonine pakkumine ei vastnud nõuetele, sest puudus nõukogu otsus, ütles Viikberg.

Viikberg lisas, et komisjon lootis saada paremaid pakkumisi, samuti oli pakkumisdokumendid välja võtnud huviliste ring oluliselt suurem pakkumisel osalenutest.

'Oleme üheksa kuud aega raisanud,' tõdes Viikberg, viidates pakkumistingimuste muutmisest tingitud venimisele, mis vastupidiselt isamaliitlasest abilinnapea Heiki Kivimaa ootustele oodatud tulemust ei andnud.

Viikbergi sõnul saadetakse hiljemalt homme pakkujatele välja esialgne mitteametlik järjestus, mida on võimalik protestida. Pingerea ainsaks kriteeriumiks on Tallinna Teede ASi eest pakutud hind.

Algselt nägid Tallinna Teede ASi müügikonkursi tingimused ette, et ettevõtte erastamisel võivad osaleda firmad, kes on viimasel kahel aastal vähemalt 40 miljoni krooni eest aastas olnud peatöövõtja tee-ehituse ja remondi valdkonnas. Hiljem see piirang kaotati, et enampakkumisel saaks osaleda ka üldehitusfirmad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing