Astmeline tulumaks võtab Eestilt perspektiivitunde

20. november 2001, 16:40

Äripäeva arvates pole EMORi uuringule vastanud viissada inimest, kellest 71 protsenti pooldab astmelist tulumaksu, ilmselt teadvustanud, milliselt sissetulekute tasemelt kõrgemad maksumäärad rakenduvad.

Kui peaks selguma, et juba keskmiselt palgalt, siis astmelise tulumaksu pooldajate arv kindlasti väheneb.

Eile laekusid III kvartali keskmise palga andmed ? 5300 krooni kuus miinus tulumaks. Lihtsamast lihtsam: kui riik soovib, et füüsilise isiku tulumaksu laekumised ei väheneks, peab osa inimesi hakkama rohkem tulumaksu maksma.

Tulumaksulaekumiste vähenemist ei soovi ilmselt ka need 71% küsitletutest, kelle unistus on ikka ümberjagamisele mineva summa suurenemine, mitte vähenemine.

Külma du?ina peaks aga mõjuma Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Kalle Jürgensoni arvutus, et rohkem peaksid hakkama tulumaksu maksma juba need inimesed, kes teenivad kuus 5000-6000 krooni bruto.

See on ju tänane keskmine palk. Kas keskmine palk miinus praegune 26protsendiline tulumaks ehk 3960-4700 krooni neto annab tänases Eestis juba rikka inimese mõõdu välja? Kui seame rikkuse lati sedavõrd madalale, pole ilmselt lootustki kunagi rikkamaks saada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing