Tori Hobune kisub vallavalitsuse kohtusse

20. november 2001, 08:29

Pankrotis aktsiaselts Tori Hobune kaebas Tori vallavalitsuse kohtusse, kuna vald keeldub põhjaläinud firmale müümast hobuste treeningurada ja laudamaad neli aastat tagasi plaanitud mõõtmetes, kirjutab Pärnu Postimees.

Pea nelja aasta eest sõlmisid riigimajand Tori Hobusekasvandus müüjana ja erafirma Tori Hobune ostjana lepingu, millega uusomanik võttis paljude kohustuste hulgas ülesande säilitada tori tõugu hobuste põhikarja ja tõupotentsiaali, tehes selleks vajalikku aretust ja andes väljaõpet.

Hobuste väljaõppeks soostus vallavalitsus firmale erastama 11,83 hektarit maad, millel väike ringrada ja teenindusmaad senisest vähemalt kolm korda avarama treeninguraja tarvis.

Ringraja ümbruse riigimaa erastamise korralduse allkirjastas Pärnu maavanem 1998. aastal, kuid Tori Hobuse passiivsuse tõttu ei saanud ostu-müügitehingust asja.

Kuna Tori Hobune ei ole kolme tegevusaasta jooksul ringraja uuendamisse sentigi kulutanud, tühistas vallavalitsus tänavu 20. septembril oma otsuse ja on nõus pankrotis firmale müüma maa ringraja piirides, mis teeb pisut üle kolme hektari.

Tori abivallavanem Kalju Kuura selgitas, et vallavalitsus kärpis ringrajamaad, sest suurte lubadustega alustanud Tori Hobune pole hobusekasvanduse ostuga võetud investeeringukohustusi täitnud. Lepingusse on kirjutatud, et Tori Hobune kohustub kümne aasta jooksul investeerima firmasse 13 miljonit ehk 1,3 miljonit krooni aastas.

?Mõistame, et pankrotihalduril on tulus EVPkroonide ja tühise summa eest osta maad, et see kallilt maha müüa,? nentis Kuura. Samal ajal ei pruugi ostja olla pankrotistunud firma järglane, osaühing Tori Hobusekasvandus.

Teise kohtukutse saab vallavalitsus seepärast, et võttis tagasi oma lubaduse 1998. aastast erastada Tori Hobusele laudakompleksi juurde 99,7 hektarit maad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing