Börsiülevaade: tehnoloogiasektor ja Eesti Telekom võib odavnemist jätkata

21. november 2001, 09:51

Pärast kahe kuu pikkust tehnoloogiasektori rallit tõotab tänane Euroopa turg jätkata eile alustatud langustrendi. Kukkumiseks annab põhjust nii USA tehnoloogiasektori eilne äravajumine kui ka ettevõtete küllalt madalad fundamentaalnäitajaid võrreldes aktsiate praeguste hindadega.

Kohalikul turul võib kolmandat järjestikust päeva alustada langusega Eesti Telekomi aktsia.

Eile oli Tallinnas tavapäraselt aktiivsem Tallinna Kaubamaja <GR#EE.TKM> aktsia, mis vajus müügisurve käigus 0,4%, tasemeni 63,25 krooni.

Võib arvata, et senini oma kolmanda kvartali tulemused veel avaldamata ettevõttelt ei oodata kuigi tugevat majandustulemust, kuna sõda jaekaubandusturul kestab ning hoiab jaekaubandusettevõtete kasumlikust all.

Senini oma kvartalitulemused avaldamata börsiettevõtetel on oma aruannete avaldamisega aega veel vaid järgemise nädala reedeni ehk kaheksa börsipäeva.

Nädala esimesel päeval Tallinna börsil langusega algust teinud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL>
aktsiale pakkus eile märgatavat konkurentsi ka Hansapanga <GR#EE.ETL> aktsia, mis ei suutnud jätkata möödunud päevadel saavutatud stabiilsust ning vajus 1,2%, tasemeni 144,25 krooni.

Kuigi panga aktsiatega tehtud tehingute arv oli korralik kontsentreerus kauplemisaktiivsus vaid päeva esimesse poolde. Viimase 2 tunniga jõuti Balti juhtpanga aktsiaga kaubelda börsil vaid kolmel korral.

Eesti Telekomi aktsia sulgus ise eile 65,75 kroonil ehk 0,8% madalamal kui päev varem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing