Euroopa Komisjon kärpis majanduskasvu prognoose

21. november 2001, 17:00

Euroopa Komisjon langetas eurotsooni selle aasta majanduskasvu prognoosi varasemalt 2,8 protsendilt 1,6 protsendile ja järgmise aasta prognoosi varsemalt 2,9 protsendilt 1,3 protsendile, teatas AFX.

Eurotsooni 2003.aasta majanduskasvuks ootab Euroopa Komisjon 2,9 protsenti.

Euroopa Komisjon märkis oma sügiseses ülevaates, et tänavu on toimunud oodatust suurem majanduse aeglustumine. Kui komisjon ootas varem, et eurotsooni majanduskasv taastub järgmise aasta alguses, siis nüüd oodatakse ka järgmiseks aastaks tagasihoidlikku kasvu.Eurotsooni majandus peaks kosuma alles 2003.aasta.

Tagasiminek maailmamajanduses on Euroopa Komisjoni hinnangul samuti oodatust sügavam ja selle kestvus varem prognoositust pikem.

Selle aasta inflatsiooniprognoosi tõstis Euroopa Komisjon kevadel tehtud 2,2 protsendi tasemelt 2,8 protsendile. Inflatsiooninäitaja peaks järgmise aasta esimeses kvartalis langema taas allapoole Euroopa Keskpanga poolt eesmärgiks seatud 2% taset ning kogu järgmise aasta inflatsiooniks ootab Euroopa Komisjon 1,8%.

Tööpuudus peaks eurotsoonis esimest korda pärast 1997.aastat suurenema ning Euroopa Komisjon prognoosib, et järgmisel aastal kasvab töötute arv poole miljoni võrra.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing