Börsiülevaade: Tallinna Teede erastamisvõit kergitas Merko Ehituse aktsiat

21. november 2001, 14:46

Tänasel laiahaardelisel börsipäeval tuleb kõige huvipakkuvamaks pidada Merko Ehituse aktsia tõusu, mis pärast Tallinna Teede AS esialgset erastamisvõitu oli täna investorite ostuorbiidis.

Baltimaade suurima ehituskontserni aktsia lõpetas selle aasta ühe aktiivseima börsipäeva 38,70 kroonil ehk kõrgeimal tasemel pärast 31. augusti.

Tallinna Teede erastamise tõenäolise võitja Merko Ehituse 42,6 mln kroonine pakkumine, mis ületas algpakkumise ainult marginaalset, peaks olema ettevõtte jaoks soodne ning aitama ta tegevust laiendada ja käivet suurendada.

Positiivne on Merko jaoks see, et Tallinna Teede omakapital oli ta müügihinnast suurem ning Tallinna teede parandusega tegelev ettevõtte töötab kasumilikult. Eelmise aasta 5,2 mln kroonise käibe kõrval teeniti 1999. aastal 8,6 mln kroonine kasum.

Plussiks võib pidada ka seda, et Tallinna Teede ASi müünud riiklik komisjon lootis teenida ettevõtte müügiga märksa enam tulu ning et Linnavalitsus on ettevõttega sõlminud riigihanke korras töö ettevõtulepingu Tallinna teede ja tänavate korrashoiuks aastani 2003.

Tänane päev oli Tallinna börsil erakordne ka sellepoolest, et seitsmeteistkümnest börsil noteeritud ettevõtte aktsiast kaubeldi koguni 13.

Hommikusest suurest langusest väljasaanud Euroopa tehnoloogasektor upitas päeva lõpuks üles ka Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, mis pärast 65 krooni peal ärakäimist suutis päeva lõpetada 66,25 kroonil ehk 0,8% plussis.

Langusest ainsana ei pääsenud täna Tallinna börsil välja Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia. Tujutult kaubeldi aktsia alla 1% võrra, tasemeni 142,75 krooni.

Pärast eile meediast läbi käinud linnukasvataja Talleggi väikeaktsionäridele tehtud ostupakkumist oli täna mõõduka ostusurve all loolihakasvataja ja -tootja Rakvere Lihakombinaadi aktsia <GR#EE.RLK>, mis tõusis 8 kroonini ehk kõrgeima tasemeni pärast 1998. aasta augusti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing