Tln linnavolikogu: remontige koole, mitte ainult ärge alustage remondiga

21. november 2001, 14:10

Tallinna linnavolikogu esimees Rein Voog ei nõustu Tõnis Paltsu väidetega, et Reformierakond tahab planeeritud eelarves teha kärpeid koolide remontimise arvelt, teatas Tallinna linnavolikogu.

Volikogu esimees peab koolide remontimist väga vajalikuks. Remondikava tuleb aga üles ehitada nii, et on reaalne need objektid ka lõpetada. 'Kui järgmisel aastal alustatud suurejoonelised plaanid nõuavad investeeringuid ka 2003ndal ja 2004ndal aastal, paneme suure laenukoormusega nende lõpetamise kahtluse alla,' tõdes Voog.

Püsikulude planeeritud 22 protsendiline tõus on väga suur ja ületab selgelt tulude tõusu. Ei saa õigeks pidada ka seda, et Tallinna Vee aktsiate müügist tulev erakorraline tulu läheb jooksvateks kuludeks nagu näiteks ametnike palgad.

Otstarbekas ja reaalne on jääda sellise eelarvestrateegia juurde, mille volikogu kinnitas selle aasta suvel. Investeeringute suurendamiseks peab leidma võimalusi vähendada püsikulusid ja tõsta tulusid. 'Olen nõus linnapeaga, kui ta pakkus välja tõsta ühistranspordi piletihinda käibemaksu võrra või nõuda see vahe riigilt. Kuidagi ei saa aga nõus olla plaaniga tõsta maamaksu,' ütles Rein Voog.

Tänases 'Postimehes' süüdistas linnapea Tõnis Palts Reformierakonda soovis kärpida linna järgmise aasta eelarvet ainult abilinnapea Liisa Pakosta haldusalas olevate koolide remondi arvelt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing