Palts kärbib laenu riigilt toetuse saamise korral

22. november 2001, 08:10

Tallinna linnapea Tõnis Palts näeb võimalust kärpida 1,5miljardilist laenu 200 miljoni krooni võrra, kuid selle kõrval peab riik meeri sõnul alustama linna toetamist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Paltsu sõnul peaks riik kompenseerima ühistranspordi piletile lisatud käibemaksu. ?Riik vaid mängib kokkuhoidu. Kas Tallinna kodanikud peavad riigi lisatud käibemaksu tõttu kallimaid pileteid ostma või kompenseerib riik selle vahe?? küsis Palts. ?Muidu suureneksid meie dotatsioonid 320 miljoni kroonini ning 15 protsenti kuludest oleks ainult bussidotatsioon. Riik ei tohiks lükata Tallinna maksumaksjale täiendavaid kulusid, et oma kassat täita.?

Linna eelarvetulude suurendamise võimalusena näib Palts ka Tallinna Sadamat. Tallinna Sadamalt 25-30 miljoni krooni saamiseks ei pea Paltsu hinnangul muutma riigieelarvet. ?Me peame läbirääkimisi ületuleval aastal eraldatavate dividendide osas,? märkis meer.

Linna finantsteenistuse hinnangul on võimalik eelarve kulusid vähendada kuni 180 miljonit krooni. Linnapea hinnangul on kõige reaalsem tegevuskulusid kärpida ametnike palgatõusu arvel. ?Tuleb hoiduda järsust palgatõusust. Vaatamata senisele personalipoliitikale, mis soovib palgad ausa konkurentsi tasemele viia, on võimalik seda protsessi pidurdada,? märkis Palts. ?Samuti on võimalik investeeringuid mitme aasta peale jagada.?

Linnapea sõnul on seda tüüpi väljaminekuid eelarve kulude seas päris palju. ?Tulude-kulude vahe peaks olema 200 miljonit krooni, mis vähendaks ka laenuraha selle summa võrra ja suurendaks tagasimaksmise võimet,? sõnas Palts.

Linnapea sõnul saaks kokku hoida ka mõne linnaameti sulgemisega. ?See oleks suur kokkuhoid, kuid poliitilistel põhjustel ei saa ma seda algatada,? sõnas Palts.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing