Kahemiljonilised korterid leidsid Pärnu rannarajoonis kiiresti ostja

22. november 2001, 08:10

Kui Eston Ehitus hakkas juunis Pärnu ranna rajooni seitsmekorterilist ridaelamut ehitama, ei osanud nad oodata, et kaks miljonit krooni maksvad korterid leiavad nii kiiresti ostja, kirjutab Pärnu Postimees.

Eston Ehituse juhataja Ivo Aulik ütles, et praeguseks on Tulbi tänava majas kuus korterit müüdud, seitsmenda ostjaga on leping sõlmimisel.

Aulik peab oluliseks, et ühtki korterit pole ostnud välismaalane või pealinlane, kes sel juhul Pärnus ainult puhkamas ja pidu pidamas käiks.

?Siin hakkavad elama tegusad Pärnu inimesed, mõni neist on päris tuntud,? sõnas Aulik, kuid nimede nimetamisest keeldus.

Eston Ehitus ostis maa Pärnu linnalt kahe aasta eest enampakkumisel. Osta soovijaid rohkem polnudki. Seejärel otsustati sinna ridaelamu rajada.

Kuigi uusi kortereid pakutakse Pärnus palju, arvati Eston Ehituses, et kui ruutmeetri maksumuseks jätta 11 500 krooni ja korterite pinnaga mitte üle pakkuda, võiks ostjaid tulla küll. Tulbi ridaelamu korterid on läbi kahe korruse ja umbes 170 ruutmeetri suurused. Ridaelamu projekteeris Ra Luhse.

Aulik oli rahul, et nad leidsid korteritele ostjaid ilma reklaamimata. ?Eks info lihtsalt hakkas liikuma ja nii nad tulid,? sõnas Aulik.

Ridaelamu rajamise probleemidest rääkides tõi Aulik kõigepealt esile kommunikatsioonidega seonduva.

?Pidime majja panema elekterkütte, sest ükski kõrval asuva krundi omanikest polnud nõus, et torustik tuleb nende krundilt läbi,? rääkis Aulik. ?Ausalt öelda ei saanud krundiomanikud arugi, mida neilt küsitakse. Üks vastas, et miks ma pean teie sitatoru oma maa peale laskma.?

Aulik prognoosis, et selliste probleemidega hakkavad ehitajad järjest rohkem kokku puutuma, omaniketa maad pole enam õieti kusagil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing