Börsiülevaade: Telekom nelja ning Norma nelja kuu kõrgeimal tasemel

22. november 2001, 15:02

Tallinna börsil liikusid täna aktsiaid valdavalt plusspoolel. Korraliku kauplemisaktiivsust üles näidanud Tallinna börsil läks kõige paremini Eesti Telekomi ja Norma aktsiatel, mis sulgusid täna vastavalt nelja ja kuue kuu kõrgeimal tasemel.

Kuigi USAs on täna tänupühad ning suurtel turgudel on kauplemine vaiksem kui tavapäraselt, liikusid Euroopa turud passiivsest kauplemisest hoolimata ülespoole.
Suurim tõusunurk oli taas tehnoloogiasektoril, mis võis positiivselt mõjuda ka 68 kroonini tõusnud Eesti Telekomi aktsiale.

Kui Tallinnas kerkis Telekomi aktsia 2,6% siis Londonis tõusis ettevõtte GDR 0,9%.
Erinev tõus aitas kaasa väärtpaberite hindade ühtlustumisele, kuna GDRi hind oli eelnevatel päevadel vaikselt aktsiahinna eest ette käinud.
Tänane 11,375 dollari suurune GDRi tase võrdub aktsiasse ümberpanduna 67,59 krooniga.

Tavapärasemast tugevama ja massiivsema ostuhuvi all oli täna Norma aktsia, mis kerkis täna 52 kroonini ehk tasemeni kus ta polnud viibinud pärast 17. maid, mil ettevõtte maksis 2000. aasta tulemuste eest dividende.

Väärtpaberi ligi 2% tõusu taga võis olla see, et inimeste nõudluse ülevalhoidmiseks on mitmed suured autotootjad jaganud tarbijatele autosid võimalikult soodsate tingimuste alusel.
See on kergitanud autotööstuse müüginumbreid ja andnud tööd autotootjatele allhankeid tegevatele firmadele.

Kuigi sellise aktsiooni positiivne mõju peaks sektori ettevõtetele olema lühiajaline on investorite huvi tõus siiski loogiline.

Nii nagu kolmapäeval oli täna ühena vähestest Tallinna börsi väärtpaberitest löögi all Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, mis sulgus korraliku aktiivsusega börsipäeval 142 kroonil ehk pool protsenti madalamal kui päev varem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing