Sotsiaalminister ei rutta ravimihindu alandama

22. november 2001, 08:56

Ehkki haiglad säästaksid kümneid kroone ravimiraha kohe, kui valitsus alandaks arstimitele hulgiladudes ja apteekides lubatud juurdehindluspiire, ei kiirusta sotsiaalminister valitsusele kärpimisettepanekut tegema, kirjutab Postimees.

Riigikogu liige keskerakondlane Siiri Oviir pakkus lahendusena 1996. aastast pärit ravimite hulgi- ja jaemüügi juurdehindluspiiride muutmise. Valitsuse toonases määruses kehtestatud vaheltkasupiirid võimaldavad nii hulgimüügifirmadel kui ka apteekidel kasseerida patsientidelt sisse kopsakaid summasid.

Lubatud juurdehindlus sõltub ravimite tehasehinnast: odavamate arstimite puhul on see suurem, kallimatel aha väiksem. Näiteks 100kroonise rohu hinnale on hulgimüüjal lubatud lisada 10 protsenti ja apteegil veel 20 protsenti.

Ravimihindade tõusu tõttu on haigekassa teinud sotsiaalministeeriumile korduvalt ettepanekuid juurdehindlust puudutava määrusemuudatusega valitsusse minna, ent ministeerium on keeldunud, teatas haigekassa suhtekorraldaja Aet Truu Postimehele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing