Börsiülevaade: liideraktsiad on aktsioonis

23. november 2001, 15:10

Selle nädala viimasel päeval kandus investorite huvi Hansapanga ja Eesti Telekomi aktsialt ka teiste suuremate ettevõtete väärtpaberite vastu. Tugevas aktsioonis olid nii Norma, Mekro kui Saku aktsiad, mis liikusid päevaga tugevalt ülespoole.

Kohalike maaklerite sõnul domineeris täna turul rohkem välismaine ostuhuvi, mida iseloomustasid küllalt suured tehingud.

Teiselt poolt piiri tulevat ostuhuvi aitab oluliselt soodustada kahe viimase kuu kiire väärtpaberite hinnatõus Euroopas, mis paneb otsima odavamaid ja perspektiivikamaid investeeringuid, mida paljud kohalikud väärtpaberid praegustel hinnatasemetel ka on.

Psühholoogiliselt võib investeerijatele positiivset mõju avaldada ka reitinguagentuur Standard Poor`si Eesti pikaajaliste välisvaluutakohustuste hinde tõstmine, mis on kõikumalöönud majanduste kõrval väga hea näitaja.

Tavapäraselt suurem huvi oli täna taas Norma <GR#EE.NORMA> aktsia, mis 30 tehingu käigus kosus poolteist protsenti ning sulgus 52,80 kroonil ehk uuel poole aasta kõrgeimal tasemel.

Aktiivseim oli aga ikkagi Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, mis sulgus 69,50 kroonil ehk 2,2% plussis.
Kindla suunata Euroopa telekomisektoris oli kodumaine telekommunikatsiooniviljeleja üks tugevamaid. Seda ka GDRi näol Londonis, kus ta oli täna pärastlõunal jõudnud juba 12 dollarini ehk aktsiatesse ümberpanduna 71,12 kroonini.

Märgavalt kõrgeima hinnatasemeni vedas täna end välja ka Merko <GR#EE.MERKO> aktsia.
Kolmapäeval Tallinna Teede AS esialgse erastamisvõtjana 3,2% tõusnud aktsia kosus täna veel 1,6% ning sulgus 39,30 kroonil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing