Enimexi aitas käivitada Andres Bergmann

23. november 2001, 21:55

AS Enimex, kellele kuulunud lennukiga toimus täna Hiiumaal lennuõnnetus, kuulub kolmele vene rahvusest, kuid Eesti kodakondsust omavale mehele ? Vladimir Baulinile, Gennadi Lazurinile ja Anatoli Kopijevskile. Firma tegutseb alates 1994. aastast. Enimex kasutab Vene päritolu lennukeid. Lisaks Hiiumaal alla kukkunud lennukile AN 28 kasutatakse ka AN 72.

Kaks lennufirma omanikku on endised Aerofloti lendurid ja üks kunagine nõukogude strateegilise sõjalennuki komandör. Esimese lennuki ostmiseks ja firma käivitamiseks said Enimexi asutajad 850 000 dollari suuruse laenu tollaselt pankurilt Andres Bergmannilt.

'Oleme Bergmannile toonase toetuse ja usalduse eest väga tänulikud,' on üks kolmest Enimexi omanikust Vladimir Baulin öelnud Äripäevale antud intervjuus.

Enimexi lennukid on mitmel korral teenindanud Pariis?Dakari rallit. Enimexi klientideks on olnud näiteks Ericsson, Elqotec ja ka Saksa valitsus, kes kasutas lennukeid posti vedamiseks Makedoonias paiknevatele sõjaväelastele. Oma äri alustas aga Enimex kolmandate maade abistamise programmi raames, mida koordineeriti Türgist, lennates peaasjalikult Põhja-Aafrikas. Seejärel viisid nende ANid kolme aasta jooksul humanitaarabi Bosniasse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing