Rakvere kasvab valla arvel suuremaks

23. november 2001, 08:26

Kuigi tänase seisuga pole joonistatud mitte ühtegi kaarti, kuhu oleks maha märgitud uus Rakvere linna ja Sõmeru valla vaheline piir, on mõlemad omavalitsused saavutanud kokkuleppe, et seda korrigeeritakse, kirjutab Virumaa Teataja.

Rakvere linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami kinnitas, et raudteest lõuna poole jäävatel aladel on Sõmeru vallaga piiri korrigeerimiseks põhimõtteline kokkulepe olemas.

Lahtiseletatult tähendab see seda, et Ussimäel asuvad paneelmajad hakkavad kuuluma linna koosseisu. Väiksemaid piirimuudatusi tuleb linna ringtee kandis.

Samas kaalub Rakvere linn osa territooriumi loovutamist Vinni vallale. Linna ja valla piiril asuvas Piira külas on tekkinud kurioosne olukord, kus ridaelamu üks boks asub Rakvere territooriumil, ülejäänud osa majast aga Vinni vallas.

Nimetatud teema oli arutlusel eileõhtusel Rakvere linnavolikogu istungil, kuid otsustamiseni, kas Vinni vallale tehakse ettepanek piiri korrigeerimiseks, jõuti alles pärast Virumaa Teataja trükkiminekut.

?Ma ei saa volikogu nimel sõna võtta, sest otsust veel pole, aga läbirääkimised meie territooriumi loovutamise üle tõesti käivad,? lausus Sõmeru vallavanem Veljo Kallip. Ta lisas, et jutt on eelkõige 20-30 hektarist Ussimäel, kus asub mitu paneelmaja, mis infrastruktuuriliselt on seotud Rakvere linnaga.

?Piirimuutustel on mõistlik aluseks võtta kinnistupiirid,? lisas Kallip. ?Kui muutused tehtud saavad, on ka nimetatud piirkonna elanikel lihtsam, sest nende majade elanikud on ju põhimõtteliselt ikkagi rakverelased.?

Kuigi mitmest majatäiest inimestest ilmajäämine vähendaks Sõmeru valla tulubaasi, ei näe vallavanem selles probleemi.

?Eks samas nad jälle kuluta ka valla raha: lapsed käivad linnas koolis, lasteaias, nende kohtade eest peab vald maksma,? selgitas ta. ?Oleme arvutanud, et me ei kaota ega võida midagi.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing