Enimexi lennuk on teinud hädamaandumise ka Rumeenias

23. november 2001, 22:44

Aasta tagasi 30. novembril tegi Istanbulist Tallinna suunduv ASle Enimex kuuluv lennuk tehnilise rikke tõttu hädamaandumise Rumeenias.

Enimexi lennuk AN-72 pidi maanduma pärast poolteist tundi kestnud lendu, sest piloodid avastasid lekkest tingitud õlikulu. Pilootide hinnangul ei oleks õlist Tallinnani jätkunud. Tellimislendudeks mõeldud lennukis viibis tookord alla 20 inimese. Intsidenti uuris lennuameti loal Emexi enda komisjon.

Aasta varem tegi Enimexile kuuluv lennuk hädamaandumise ka Poolas asuval heinamaal, sest kütus lõppes otsa. Lennukis viibinud kaks pilooti ja lennuki hooldusmehaanik õnnetuses viga ei saanud. Piloodid maandasid lennuki heinamaale, mis asus 30 kilomeetri kaugusel lennu sihtkohast. Lennuki põhiosa jäi terveks, kuid masina ninaosa sai vastu kraaviperve põrgates kõvasti kannatada.

Transpordilennukil oli üle pooleteise tonni lasti ning ta startis Rootsis asuvalt lennuväljalt. Kaks aastat tagasi toimunud õnnetuse põhjustas see, et lennuki kapten ei tankinud lennuki kaubakogust ja sihtpunkti kaugust arvestades küllaldaselt kütust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing