Börsiülevaade: sideameti otsus lõi Telekomi, ülejäänud turg tugev

26. november 2001, 14:54

Sideameti otsus nimetada Eesti Mobiiltelefon ja Eesti Telefon olulise turujõuga ettevõtjaks vastavalt üldkasutataval mobiilsideturul ning fikseeritud side turul hoidis täna Tallinna börsil Eesti Telekomi aktsiat löögi all. Ülejäänud liideraktsiad näitasid end aga tugevalt.

Kuna sideameti otsus jõudis turule enne kui Eesti Telekomi aktsiatega jõuti kauplemine peatada, kaubeldi väärtpaber juba kella 11:30 alla 1,4%.
Pärast aktsiatega kauplemise taaselustamist jätkas väärtpaber vaikset vajumist ning lõpetas päeva 67,75 kroonil ehk 2,5% miinuses.

Kuna Sideameti praegune otsus tundub esialgu tähendavat vaid Eesti Telekomi ja Sideameti edasist tihedamat läbikäimist võib arvata, et aktsia ei suuda sellise uudise najal kuigi palju langeda.

Mõnevõrra võib aktsia langeda küll homme nende investorite tõttu, kes täna uudisele reageerida ei jõudnud, kuid arvatavasti mitte oluliselt.

Mingeid konkreetseid tõkkeid, mis Eesti Telekomi tulusid ja kasumit sööma hakkaks, Sideamet välja ei käinud. Seetõttu võib olla kindel, et sõda telekomiturul jätkub nii ettevõtete kui ka sektori reguleerimise osas.

Jõuliselt liikus täna Tallinna börsil ülespoole Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, kerkides 2,4% ning jõudes 146 kroonini.

Tugev oli ka vähelikviidne Sampo <GR#EE.SAMPO> panga aktsia, mis sulgus selle aasta kõrgeimal 15,90 kroonil.

Hommikuse ostusurve tõttu sulgus pärast augustikuud esmakordselt pealpool 40 krooni ka Merko <GR#EE.MERKO> Ehituse aktsia.

Möödunud nädalal esialgse Tallinna Teede AS erastamisvõidu saanud ettevõtte aktsia sulgus 40,50 kroonil ehk 3,1% kõrgemal kui reedel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing