Riigikohus ei jõua parkimistrahvide osas üksmeelele

26. november 2001, 13:36

Vaatamata läinud nädalal antud kinnitusele, et Riigikohus teeb hiljemalt täna otsuse Tallinna tasulise parkimise korra vastavusest või mittevastavusest põhiseadusele, valmib otsus ilmselt alles järgmisel nädalal.

Küsimusele, miks ikkagi otsust täna ei tule, vastas Riigikohtu pressiesindaja Krõõt Nõges, et see ei saanud valmis.

Taotluse talle määratud parkimistrahvi nõude tühistamiseks ja Tallinna tasulise parkimise korra tunnistamiseks põhiseadusega vastuolus olevaks esitas advokaat Toomas Liiva Monika Mägi advikaadibüroost läinud aasta suvel.

Riigikohus on asja arutanud juba kolmel korral, esiti kriminaalkolleegiumis ning 6. septembril ja 24. oktoobril üldkogus.

Toomas Liiva leiab oma taotluses, et tasu nõudmine parkimise eest Tallinna linna avalikel tänavatel ei saa olla avalik-õiguslik koormis, sundkindlustuse makse, trahv, maks ega tsiviilõiguslik lõiv või rendisumma. Liiva leiab, et vastavalt asjaõigusseadusele on avalikud asjad väljaspool tsiviilkäivet, mistõttu oleks parkimistasu võtmine õigusvastane juhul, kui lugeda parkimistasude võtmist eraõiguslikuks tehinguks.

Advokaat taotleb Tallinna Linnavolikogu 23.09.1999.a määruse nr 32 lisa 'Sõidukite tasulise parkimise kord' punktide 2.4 ja 4.1 põhiseadusevastaseks tunnistamist ja kohaldamata jätmist osades, mis reguleerivad tasulist parkimist avalikel tänavatel.

Kuna Toomas Liiva taotles Tallinna Linnavolikogu määruse mõne sätte põhiseadusvastaseks tunnistamist, siis otsustas Riigikohus küsida arvamust õigusakti põhiseadusele vastavuse kohta Tallinna Linnavolikogult ja Linnavalitsuselt ning justiitsministrilt ja õiguskantslerilt. Nimetatud arvamused pidi Riigikohtusse jõudma juba enne 24. oktoobrit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing