Hiiumaa õnnetuse kahjud hüvitab Vene kindlustusfirma

26. november 2001, 07:57

Lennuõnnetuses hukkunud mehe omaste ja vigastada saanute materiaalse kahju hüvitab Venemaa kindlustusfirma Inkostrahh, kus Enimexi lennuk kindlustanud oli, kirjutab Eesti Päevaleht.

Enimexilt liinil Tallinn-Kärdla lennuteenust tellinud Eesti Lennukompanii (ELK) juhatuse esimehe Aleko Peipsi sõnul peaksid kõik reedeses õnnetuses kannatanud pöörduma kahjude hüvitamiseks kas ELKi või Enimexi poole. Avaldusi kahjutasu saamiseks võib esitada juba alates tänasest.

?Kindlustusseaduse kohaselt omavad õigust hüvitusele kõik vigastada saanud, hukkunu omaksed ja inimesed, kellel sai kannatada lennukis olnud pagas,? rääkis Peipsi.

Peipsi väitel on reisija kindlustatud kuni 2,2 miljoni krooni peale, kuid see ei tähenda, et hukkunu omaksed saavad sellise hüvitise.

?Maksmisel arvestatakse, kas hukkunu oli näiteks pere ainus toitja. Kui tal oli näiteks 6000kroonine palk, siis saavad ta ülalpidamisel olnud inimesed teatud aja jooksul iga kuu nii suure summa, kui nad õnnetuse tõttu kaotasid,? rääkis Peipsi. ?Mingil juhul ei maksta seda raha kohe kätte.?

?Kuna Eestis pole teist sellist juhtumit varem olnud, siis ei oska me praegu edaspidi toimuvat prognoosida,? lisas Peipsi.

Enimexi peadirektori Andrei Kislõi sõnul saabuvad kindlustusfirma esindajad homme, et tutvuda lennuõnnetuse asjaoludega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing