Viljandi kaupmeeste kokkulepe osutus ebaseaduslikuks

26. november 2001, 08:00

Konkurentsiamet tunnistas kartellikokkuleppeks Viljandi Kaupmeeste Seltsi otsuse, millega ühendus keelas mullu turul leiva ja saia müümise, kirjutab Sakala.

Viljandi Kaupmeeste Seltsi liikmed leppisid mullu kokku, et kui mõni pagarifirma annab oma toodangut müügile Viljandi turul, siis ei võta nende poed selle firma tooteid vastu.

Konkurentsiameti peadirektori asetäitja Aini Proosi arvates on seltsi otsus käsitletav kartellikokkuleppena ning konkurentsiamet tegi Viljandi kaupmeestele ettekirjutuse, mille järgi nad ei tohi keelduda turul müüvate ettevõtete leiva- ja saiatoodete jaemüügist.

Viljandi turu direktori Ene Tuuri sõnul jäi konkurentsiamet oma otsusega hiljaks, sest praeguseks on turule leiva ja saiaga kauplema jäänud kaks tootjat. 'Meil müüvad oma toodangut vaid Pärnu Leibest ja Vaida pagarifirma,' täpsustas ta.

Konkurentsiamet jättis kaupmeeste seltsile kartellikokkuleppe eest haldusprotokolli tegemata, sest olukord paranes juba enne ameti tehtud otsust.

Viljandi Kaupmeeste Seltsi juhi Alar Karu jutu järgi ei sundinud kohalikud poepidajad pagarifirmasid turul kauplemist lõpetama. 'Me lihtsalt taunisime seda, sest leiva ja saia müügil esitati kauplustele ja turukauplejatele erinõudmisi,' selgitas ta.

Karu lisas, et selts oli juba kevadel saatnud kõigile pagarifirmadele kirja, milles andis teada, et ei tee piiranguid ühelegi firmale, kes soovib ka Viljandi turul oma kaupa müüa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing