Võru maavanem Mait Klaassen sai Soome riigi kõrge autasu

26. november 2001, 08:21

President Arnold Rüütlit riigivisiidil Soomes saatnud Võru maavanem Mait Klaassen naasis põhjanaabrite juurest kõrge autasuga ? Soome komandöri 1. klassi Lõviristiga, kirjutab Võrumaa Teataja.

Mait Klaassen on Soomega tihedalt seotud olnud viimased tosin aastat, alates 1989.aastast, mil ta oli aasta aega ametis Helsingi Ülikooli juures. ?Siis sain soome keele korralikult selgeks ja sellest ajast on tihe koostöö olnud peale Helsingi Ülikooli ka Turu Ülikooli ja Espoo-Vantaa Tehnilise Kõrgkooli kolleegidega,? meenutab Mait Klaassen. Tema sõnul on hindamatu väärtus kõrgkoolidevahelisel noortevahetusel ja Saaremaal ellu kutsutud ülikoolide keskusel, mis tegutseb tänaseni.

Lähiajal on maavanemal kavas kohtumine Espoo-Vantaa Tehnilise Kõrgkooli esindajatega, et leppida kokku Võrumaa Kutsehariduskeskuse noorte Soome õppima saatmises. ?Seal õpetatakse üpris omapäraseid erialasid, näiteks trükkimist, koolil on oma trükikoda, mis täidab ka tellimustöid,? toob Klaassen ühe näite.

Äsja lõppenud Soome visiit oli Mait Klaassenile teine riigivisiit. Esimesel korral käis ta president Lennart Meriga Taanis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing