Tallinnas võltsitakse bussipileteid, käibele tulevad uued

Inno Tähismaa 28. november 2001, 14:09

Alates 1. detsembrist võetakse Tallinnas käibele uue kujunduse ja värvilahendusega 5-, 7- ja 10-kroonised sõidutalongid, vanad sõidupiletid kehtivad kuni aasta lõpuni.

Linna ühistranspordi osakonna juhataja Eno Saare sõnul on detsembri esimestel nädalatel paralleelselt müügil nii uued kui ka vanad piletid. 'Hiljemalt 17. detsembriks peaksid aga müügil olema üksnes uue kujundusega sõidupiletid. Vanad sõidupiletid tuleb enne aastavahetust ära kasutada, kuna siis lõpeb nende kehtivusaeg,' ütles Saar Raepresile.

Eno Saare teatel tingis sõidutalongide uue kujunduse tellimise piletite müügist laekuva tulu märgatav vähenemine käesoleva aasta augustis. 'Pöördusime selle probleemiga abi saamiseks AS-i ESS Eesti poole, kes vastutab piletite turustamise eest. Reidi tulemusel leiti osades müügikohtades võltstalonge, kusjuures viimased olid teostatud tehniliselt väga kõrgel tasemel ja originaalist raskesti eristatavad. Seepärast otsustasimegi muuta talongide värve ja kujundust ning lisada turvaelemente. Viimati muudeti piletite kujundust aasta tagasi,' lausus Saar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing