Palts loobub 500 miljonist investeeringuid vähendamata

28. november 2001, 08:10

Tallinna linn kavatseb 2002. aasta eelarves hoida peamiselt tegevuskulude arvel kokku ligi 500 miljonit krooni, jättes investeeringud teedesse ja koolidesse samaks, kirjutab Eesti Päevaleht.

<pilt#TonisPalts.jpg#Tallinna linnapea Tõnis Palts.#160#200#0> Linnapea Tõnis Palts loodab kokku hoida ja seega laenumahtu vähendada lubatud riigipoolse toetuse suurendamise, käesoleva aasta eelarvejäägi ning osaliselt kõrvalinvesteeringute edasi lükkamisega.

?Jätame parkla asfaldile lilled joonistamata, et saaks koolid ja teed korda,? ütles linnapea Raepressi vahendusel. ?Ei jõua ehk järgmisel aastal ehitada Põhjaväila jätku kõrvale valmis tervet parki, aga piirdume tasemel heakorrastuse ja haljastusega,? lisas linnapea.

Lisaks jooksvate kulude kärpimisele tahab linnavalitsus vähendada riigi poolt seadusandlikult tekitatud lisakulutusi, nagu on näiteks bussidotatsiooni käibemaks.

Samuti on võimalik langetada maamaksu senisest väiksemas mahus ning jagada osa linna kohustusi riigiettevõtete vahel. Eeldatav kokkuhoid oleks sel juhul 170 miljonit krooni.

?See on puhas töövõit, kõik linnavalitsuse liikmed on oma valdkonna kuluallikad karmi pilguga üle vaadanud ja selle tulemusena näeme, et võime jooksvaid kulusid kärpida ligi 130 miljoni krooni võrra,? sõnas Palts. ?See ei tähenda, et hakkaksime kärpima investeeringuid olulistesse valdkondadesse, vaid et hoiame kokku oma tegevuskuludes.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing