Res Publica esitas Taagepera erakonna esimehe kandidaadiks

Inno Tähismaa 28. november 2001, 17:14

Ühenduse Res Publica liikmed üle Eesti esitasid uue erakonna esimehe kandidaadiks Rein Taagepera.

Avalduse esitajad põhjendasid Taagepera esitamist sooviga näha erakonna loomisel liidrit, kes suudab kaitsta avatud erakonna väärtusi, kel on elukogemust- ning kel on tasakaalukas oskus näha Eestit kui tervikut. Rein Taagepera andis kandideerimiseks oma nõusoleku.

Rein Taagepera sündis Tartus 28. veebruaril 1933.a.. Lõpetas Hanau eesti algkooli ja keskkooli Saksamaal, Lycee Mangin`i Marokos, University of Toronto Kanadas ja University of Delaware`I USAs. 1970 aastast töötab University of California (Irvine, USA) politoloogia ja ühiskonnateaduste õppejõuna. 1992-1994 töötas Taagepera Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonna dekaani kt-na. 1994-1999 TÜ üldpolitoloogia professor. Professor Rein Taagepera kuulub maailma mainekamate politoloogide hulka.

Rein Taagepera sõnul näeb ta erakonna juhtimist meeskonnatööna ning liidrina sooviks ta olla eesmärkide seadjaks ja ühiste väärtuste hoidjaks avatud poliitika kujundamisel Eestis.

Ühenduse Res Publica Üldkogu toimub Tallinnas, 8. detsembril, Saku Suurhallis algusega kell 12, kus otsustatakse ühenduse Res Publica muutumine erakonnaks. Üldkogul kinnitatakse erakonna programm, valitakse juhtorganid ja esimees.

Ühendus Res Publica on asutatud 1989. aastal ning vanim järjepidevalt tegutsenud poliitiline ühendus Eestis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing