Lätlased reageerisid valuliselt Eesti ekspordiagentuuri juhi ütlusele

28. november 2001, 15:52

Lätlased peavad valeks ekspordiagentuuri direktor Lea Kroonmanni ajakirjanduses ilmunud väidet, justkui oleks logistika nõrkus Eesti probleemiks Rootsi investeeringute saamisel.

Lea Kroonmann ütles Äripäevale, et teda intervjueerinud ajakirjanik mõistis teda valesti. Eksitus võimendus BNSi ja Eesti Päevalehe vahendusel. 'Eesti logistika on kindlalt parem kui lätlastel või leedukatel. Mina mõtlesin oma ütlusega, et meie tootjad on harjunud lattu tootma, ja nad pole veel piisavalt paindlikud, et töötada lühikeste tarnetähtaegadega ja tulla vastu logistika vajadustele,' ütles Kroonmann.

Läti välisinvesteeringute nõukogu transpordi ja logistikaga tegelev liige Aivar Taurins ütles, et ta on täna Kroonmanni ütlust arutanud Läti ekspordiagentuuri direktori Maris Eletersiga. 'Meile jäi see avaldus arusaamatuks,' ütles Taurins. 'Kuigi Eesti on Lätist kolm korda väiksem, on Eesti logistika võimsused kolm korda suuremad kui Lätil.' Taurinsi ütlust mööda võivad sellised väljaütlemised ohustada terve Baltikumi võimalusi Rootsi autotööstuse investeeringuid saada.

Taurinsi sõnul on Balti riikide logistika areng võrdne Lääne-Euroopa riikide omaga. 'Seda mitte sellepärast, et ettevõtluskeskkond oleks võrdne Lääne-Euroopaga, vaid sellepärast, et ettevõtjad suudavad olemasolevas keskkonnas kohanduda ja pakkuda võrdset kvaliteeti,' ütles Taurins.

Eile ja täna on Eestis Rootsi autotööstuse esindajad, kes otsivad võimalusi investeerida või leida allhankijad Baltikumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing