Viru väljaku arendaja arvestab muinsuskaitse huvisid

28. november 2001, 08:09

Viru Väljaku Arenduse OÜ on Viru väljaku arendamisel lubanud arvestada muinsuskaitsjate arvamust, kui ehitatavalt alalt peaks leidma säilitamist vajavaid ajaloolise väärtusega ehitisi, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kui tõesti avastatakse maa seest midagi sellist, mis omab muinsuskaitselist väärtust, tuleb teha muudatusi ala detailplaneeringusse ja ehitusmahud ümber vaadata,? sõnas Viru Väljaku Arenduse OÜ osanikfirma SRV Kinnisvara juhatuse liige Indrek Toome. ?Oma senistel objektidel oleme osanud leida muinsuskaitsjatega kompromisse ja loodan, et see on ka Viru väljaku puhul võimalik.?

Toome pidas vähetõenäoliseks, et Viru Väljaku Arenduse OÜ esitab ajaloolise väärtusega ehitiste leidmisel linnale nõude, kuna firma äriplaan ei saa täies mahus teostuda. ?See on küll võimalik, kuid eks Viru väljaku ostmine oli teatud mõttes nii, et osa põrsast oli kotis ja osa väljas,? ütles Toome. Tema sõnul pole eriti usutav, et ala ehitusauku rajades säilitamist väärt ehitisi leitakse.

?Kogu ala on ju tegelikult omal ajal umbes keldrisügavuselt üles kaevatud ja sinna on paigaldatud lähikonna ehitiste kommunikatsioonid,? põhjendas Toome. ?Ehk siis tegu on juba läbiehitatud alaga. Muidugi ei saa välistada, et on ka läbikaevamata alasid.?

Eesti Ajaloomuuseumi direktor Toomas Tamla lausus, et Viru väljaku alla võivad jääda 18. või 19. sajandist pärit ehitised. ?Mina kui muinasajaloolane ei tunneks nende vastu huvi, kuid need ehitised võivad huvi pakkuda arhitektuuriajaloolastele,? sõnas ta. ?Mingisugune kõhutunne aga ütleb mulle, et seal pole midagi samalaadset kui Tartu maanteel.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing