Seadus.ibs.ee lõpetab 1. jaanuarist, asendab riigiteataja.ee

Inno Tähismaa 28. november 2001, 12:32

Alates 1. jaanuarist 2002 lõpetavad Riigikohus ja Balti Õpingute Instituut elektroonilise õigusaktide andmebaasi seadus.ibs.ee ühise haldamise koostöölepingu.

Andmebaasi täiendamine lõpeb 1.jaanuaril 2002.a, kuid selle teenused jäävad varasema info baasil kättesaadavaks 1.märtsini 2002.

Andmebaasi haldajatel on heameel, et algatus internetis avaliku sektori teenuste pakkumiseks on senisel kujul oma rolli täitnud. Kuna 2002.aasta 1.juunil käivitub riigi põhiregistrina elektrooniline Riigi Teataja, milles avaldatud õigusaktidel, teadaannetel ja muudel dokumentidel on paberkandjal väljaantavatega võrdne juriidiline jõud, pole riigile otstarbekas kaht sarnast projekti arendada. Seetõttu pole Balti Õpingute Instituudi ja Riigikohtu andmebaasi seadus.ibs.ee haldamine enam otstarbekas. Samuti soovib Riigikohus keskenduda kohtute seaduses sätestatud kohtulahendite registri käivitamisele.

Sarnaselt andmebaasiga seadus.ibs.ee on igaühel õigus interneti kaudu tasuta kasutada elektroonilist Riigi Teatajat. Riigi Teataja võrguaadress on www.riigiteataja.ee.

Riigikohus ja Balti Õpingute Instituut tänavad andmebaasi loomisele kaasa aidanud Avatud Eesti Fondi ja Riigikantseleid ning andmebaasi kasutajaid meeldiva koostöö ja positiivse tagasiside eest.

1996.aastast kasutajatele avatud andmebaas oli õigusaktide elektroonilistest andmebaasidest esimesena tasuta kasutamiseks. Erinevaid kasutajanimesid on tänaseks välja antud ligi 67 tuhat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing