Osa ühistute elanikest pääseb elektri kuutasust

28. november 2001, 08:22

Korteriühistute vahendusel elektrit ostvad kliendid pääsevad 20kroonisest kuutasust, otsustas eile Eesti Energia moodustatud sotsiaalelektri töögrupp, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti Energia hakkab kuutasu võtma kogu korteriühistu pealt vaid 20 krooni, sest ühistud ostavad elektrit ühest liitumispunktist ning Eesti Energia jaoks on korteriühistu üks klient. Seega pääsevad 20kroonisest kuutasust vaid need inimesed, kes tasuvad oma elektriarved ühistute kaudu.

?Klientidele, kes arveldavad läbi korteriühistu, ei oleks kuutasu nagunii tekkinud,? selgitas Eesti Energia Teeninduse pressiesindaja Margit Mikk-Sokk.

?Neid korteriühistuid, kus elektriarvete tasumise eest hoolitseb ühistu, on suhteliselt vähe. Enamik elanikke eelistab tasuda oma arved otse Eesti Energiale,? lisas Mikk-Sokk.

Samas ei osanud ta öelda, kui palju on neid inimesi, kes tänu ühistutele 20kroonisest kuutasust pääsevad.

Korteriühistute liidu juhatuse esimees Andres Jaadla ütles, et kokku on Eestis umbes 5600 korteriühistut ligi 600 000 liikmega. Ka Jaadla ei osanud öelda, kui palju võiks nende hulgas olla neid elektrienergia tarbijaid, kes kuutasust pääsevad.

Jaadla sõnul üritas korteriühistute liit inimeste seas propageerida ühistute kaudu elektriarvete maksmist, kuid see ei andnud soovitud tulemust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing