Maavalitsused alustavad Riia-Peterburi arenguvööndi kujundamist

Inno Tähismaa 28. november 2001, 09:24

Kolmapäeval, 5. detsembril toimub Mustvee Kultuurikeskuses seminar teemal Via Hanseatica arenguvööndi kujundamine, millest võtavad osa Riia-pereburi trassi äärde jäävate Ida-Viru, Jõgeva, Tartu ja Valga maavalitsuste esindajad.

Lisaks on kutsutud osa võtma ka kõigi Via Hanseaticaga kokku puutuvate omavalitsuste juhid ning erinevate huvigruppide esindajad.

Via Hanseatica lähtekohaks on nn 'rohelise koridori' idee, mis pöörab tähelepanu eelkõige turismi- ja reisijateliiklusele mööda arengutrassi. Arenguvööndi arendusprojekti koostamise eesmärk on luua turistidele, reisijatele ja kaubaveoks mugavad ning turvalised tingimused ajaloolisel marsruudil Riiast St.Peterburgi, kasutades selleks olemasolevat, lühimat, looduslikult väga vaheldusrikast ja atraktiivset teed Riia-Valga-Tartu-Jõhvi-Narva-St.Peterburg.

Seminaril vaadeldakse arengukoridoride rolli üldiselt ruumilises planeerimises. Analüüsitakse ka Via Hanseatica turismi- ja transiidipotentsiaali ning kogemusi Via Baltica arengukoridori planeerimise kohta jagab Rivo Noorkõiv. Seminari raames toimub rühmatöö, millest kokkuvõtete tegemisega seminaripäev ka lõpetatakse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing