Alla kukkunud lennuki musta kasti de?ifreeritakse ELKis

28. november 2001, 09:25

Enimexile kuuluva ja Eesti Lennukompanii (ELK) firmamärgi all lennanud An-28 musta kasti hakatakse Postimehe andmetel täna de?ifreerima ühele asjast huvitatud poolele, ELKile kuuluvate seadmete ja spetsialistide abiga, kuid lennuõnnetust uuriv valitsuskomisjon polnud nõus seda teavet kinnitama, kirjutab Postimees.

Reedest Hiiumaa lennuõnnetust uuriva komisjoni liige Tõnu Ader ütles eile, et ei saa Postimeheni jõudnud teavet kinnitada ega ümber lükata. ?Ma ei saa öelda, kas see toimub Eesti Lennukompaniis või mitte,? lausus Ader. ?Kui see ka nii oleks, poleks ju ikkagi tegu lennuki käitleja ehk omanikuga.?

Aderi sõnul tagab uurimiskomisjoni ja kriminaalpolitsei juuresolek, et mustast kastist saadavad andmed on õiged. Ta lisas, et musta salvestatud pardamõõdikute näite hakatakse paberkandjale kandma täna.

Teede- ja sideministeeriumi avalikkussuhete juht Kuldar Väärsi ütles eile õhtul, et piirivalve lennusalgal pole musta kasti lugemiseks vajalikke seadmeid ning elektromagnetiliselt salvestatud lennuandmeid hakatakse mustast kastist välja võtma mujal. ?Eestis on veel mitu firmat, kus seda on võimalik teha, aga ma ei saa öelda, kus see toimub,? sõnas Väärsi. ?Igatahes kolmapäeval seda tehakse.?

Väärsi väitel on tegu niivõrd salajase ja püha toiminguga, et ajakirjanikke selle juurde lubada ei või. Postimehe palvele seda tegevust ehk kas või musta kasti pildistada vastas Väärsi eitavalt.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing