Eesti sulges ELiga konkurentsi peatüki

Inno Tähismaa 28. november 2001, 16:59

Täna toimus Brüsselis neljateistkümnes Eesti ja Euroopa Liidu liitumisläbirääkimiste voor delegatsioonide tegevjuhtide tasemel, kus käsitleti konkurentsi peatükki ja pooled otsustasid selle esialgselt sulgeda.

Eesti delegatsiooni juhtis välisministeeriumi asekantsler Alar Streimann ning Euroopa Liidu delegatsiooni eesistujamaa Belgia suursaadik Frans Van Daele.

Konkurentsi peatüki sulgemine annab kinnitust, et Eesti on võimeline konkurentsialast seadusandlust tõhusalt rakendama, aitamaks Eesti ettevõtetel tulla toime Euroopa siseturu tiheda konkurentsi tingimustes. Teine suur valdkond, mida peatükk hõlmab, on riigiabi andmisega seonduvad reeglid, mis nüüd on muutunud selgeks ja läbipaistvaks.

Eesti delegatsiooni tegevjuhi Alar Streimanni sõnul on läbirääkimised jõudnud sellisesse järku, kus edukust ei saa enam mõõta suletud peatükkide arvu, vaid saavutatud kokkulepete sisu järgi. 'Me ei saa nõustuda lahendustega, mis ei võta arvesse Eesti konkreetset olukorda ühes või teises valdkonnas, vaid on kujundatud pigem kõiki kandidaate hõlmava üldise mudelina,' sõnas Streimann. 'Me oleme andnud ja oleme valmis ka edaspidi andma lisainfomatsiooni ning selgitusi seni, kuni jõuame Eestile sobivate kokkulepeteni,' lisas ta. Streimanni kinnitusel ootab Eesti praegusel hetkel enamikus küsimustes Euroopa Liidu ühisseisukohti ning Eesti võimalused läbirääkimiste protsessi omapoolsete lisaselgitustega kiirendada on praktiliselt ammendunud.

Eesti on liitumisläbirääkimistel Euroopa Liiduga ajutiselt sulgenud 20 peatükki.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing