Sotsiaalministeerium muudab vallandamise lihtsamaks

28. november 2001, 09:06

Ebaseaduslikult vallandatud inimene ei pruugi oma töökohta enam tagasi saada, vaid peab leppima kompensatsiooniga, sest nii näeb ette sotsiaalministeeriumis valminud uue töölepingu seaduse eelnõu, kirjutab Postimees.

Sotsiaalministeeriumi koostatud uue töölepingu seaduse eelnõu ei näe enam ette ebaseaduslikult vallandatud inimese automaatset tööle ennistamist.

Eelnõu paragrahv 71 ütleb hoopis, et kui tööandja ei soovi ebaseaduslikult vallandatud töötajaga töösuhet jätkata, siis seda ka ei juhtu ning kohus või töövaidluskomisjon mõistab töötaja kasuks välja hoopis hüvitise, mis ei või olla väiksem kui töötaja kaks keskmist kuupalka.

Ainsad töötajad, kellel säilib õigus ka pärast ebaseaduslikku vallandamist tööle naasta, on töötajate usaldusisikud või ametiühingu juhatuse esimehed.

Ametiühingute Keskliidu õigussekretäri Margarita Tuchi hinnangul on sellise seaduse jõustumise korral töötajal tegelikult vaid minimaalsed võimalused pärast ebaseaduslikku vallandamist oma töökohale naasta, sest kõik on pandud sõltuma tööandja tahtest.

Peale selle võib tööandja asutuses esimest aastat töötava inimese töövõimetuse ettekäändel vallandada juba siis, kui see puudub haiguse tõttu 30 tööpäeva.

?Töötaja ja tööandja regulatsioon ei ole eelnõus reguleeritud võrdsel tasemel;? lausus Tuch. ?Kui töötaja suhtes sätestatakse varaline vastutus, kõikvõimalikud hoiatused, vallandamine jne, siis pole sama põhjalikult kirja pandud, kuidas vastutab oma eksimuste eest tööandja.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing