Börsiülevaade: aktsiaturg nõrk, EVP 66 sendil

29. november 2001, 14:47

Välisturgude ebastabiilsus hoidis täna löögi all kogu Tallinna aktsiaturgu. Tugev ei suutnud püsida ka kolmapäeval säranud lisanimekiri. Ainsana oli märgatav ostuhuvi vabaturul ainsana noteeritud erastamisväärtpaberi vastu, mis tõusis 66 sendini.

Päevaga 7% ning viimase 8,5 kuu kõrgeimale tõusnud erastamisväärtpaber tundus tõusvat pea iga ostutehinguga, mis näitas väärtpaberi madalat likviidust.

Kohalike maaklerite sõnul võis EVP hind tõusta seetõttu, et lihtsalt mingil suuremal kliendil tuleb erastamistehing kiires korras ära teha.
Juhul, kui see nii on võib nõudluse ärakukkumise osas EVP hind varsti ka samakiiret langust näidata.

Peale Rahandusministeeriumi 19. novembril välja käidud seaduseelnõud, mille kohaselt saab EVPsid kasutada 1. juulini 2006 on väärtpaber liikunud läbi 60 sendi ja seal ka tugevalt püsinud.

Viimaste nädalatega kiiresti tõusnud liideraktsiate tänast odavnemist iseloomustavad kohalikud maaklerid kui kasumivõtmist ning ebastabiilsuse kasvu välisturgudel.

Veel teisipäeval 70 krooni peal sulgunud Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia lisas eilse 2,5%le langusele täna veel 2,2% ning sulgus 66,75 kroonil.

Euroopa telekomisektoris polnud täna samuti mingit kindlat suunda. Kui hommikupoole kaubeldi mõnevõrra miinuses, siis pärastlõunal oli tunda kerget kosumist.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia lõpetas täna 146,15 kroonil ehk 1,3% madalamal kui päev varem.
Suurem osa tänasest toredast ligi 19 mln kroonisest päevakäibest kuuluski viimati mainitule. Seda tänu kolmele päeva lõpus tehtud plokktehingule kogumahus ligi 84 000 aktsiat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing